İsrail Vizesi Gerekli Evraklar

israil vizesi gerekli evraklar

İsrail Konsolosluğu ülkeye seyahat edecek kişilerden mesleki koşullarına uygun evraklar talep etmektedir. İsrail vizesi için gerekli evraklar işlem tarihi itibari ile güncel olmalı ve evrak detaylarına dikkat edilmesi başvurunun olumlu bir kararla sonuçlanması açısından çok önemlidir.

İsrail Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir?

*Pasaport: İsrail Konsolosluğu vize bitiş ve ülkeye dönüş tarihi itibariyle 6 ay geçerli T.C. pasaportları ile yapılan başvuruları kabul etmektedir. Ayrıca pasaportunda bazı Arap ülkelerinin vize etiketi olan pasaportları işleme almamakta veya vize kararını ret olarak vermektedir.

*Fotoğraf: 2 adet sunulacak fotoğraf 5×5 ölçülerinde yeni olmalıdır. Fotoğraflar birbirini aynı olmalı ve eski vize ve pasaportlarda kullanılmamış olmalıdır.

*Banka hesap özeti: Son 3 aylık ve güncel olmalıdır. En az 3000 TL bakiye olması tavsiye edilir ancak bu miktar koşullara göre değiştiğinden konuyla ilgili güncel bilgiyi danışmanlık firmalarından alabilirsiniz.

*Kimlik fotokopisi: Pasaport bilgileriyle uyumlu olmalıdır.

*Tam vukuatlı nüfus kayıt: E-devletten alınabilen bu evrak özellikle aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurularında talep edilmektedir.

*Şirket izin yazısı: Çalıştığınız şirket sahibi tarafından şirketin antetli kağıdına İsrail Konsolosluğuna hitaben dilekçe formatında hazırlanacaktır. Şirket yetkilisinin imzası ve şirket kaşesi ile birlikte ibraz edilmelidir.

*Güncel Tarihli Şirket Evrakları: Faaliyet belgesi, ticari sicil gazete fotokopisi, imza sirküleri, vergi levhası fotokopisi.

*SGK işe giriş bildirgesi ve 4 A Hizmet Dökümü: E-devletten temin edilebilmektedir. Barkodlu alınmalıdır.

*Maaş Bordroları: Son 3 aylık maaş bordroları ıslak imza ve kaşeli olarak ibraz edilmelidir.

*Davetiye: Aile ve arkadaş ziyareti ve ticari vize başvurularında geçerlidir.

İsrail vizesi gerekli evraklar vize türüne göre değişmektedir. Burada gene bir bilgi verilmektedir. Ayrıca kişilerin durumlarına özel evraklar ibraz etmeleri İsrail Konsolosluğu tarafından talep edilebilmektedir. İsrail Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ekstra evrak, destekleyici dokuman veya ek belge talep etme hakkını saklı tutar. İsrail vizesinin çıkış süresi ortalama 7 ila 8 iş günüdür ancak ek evrak talebi durumunda veya konsolosluk mülakatı durumlarında vize çıkış süresi uzayabilmekte bu konuda inisiyatif, vize sonucu ve süresi konularında da olduğu gibi İsrail Konsolosluğu ve Büyükelçiliğine aittir.