İsrail Vize Ücreti 2023

israil vize ücreti 2018
İsrail vize ücreti 2023 yılı itibariyle İsrail’e seyahat amacınıza ve vize türüne göre değişmektedir. İsrail vize işlemlerinde vize başvuru sahibinin randevuya şahsen katılma zorunluluğu bulunmamaktadır çünkü birçok ülkenin vize prosedüründe olan parmak izi verme zorunluluğu veya konsoloslukta vize yetkilileriyle mülakat gibi işlemler kısa süreli İsrail vize başvurularında bulunmamaktadır. İsrail’e kısa süreli vize türleri turistik, ticari veya aile ziyareti amaçlıdır. İsrail’e çalışma, evlenme, oturum izni alma gibi amaçlarla giden kişiler başvurularını doğrudan

İsrail vize ücreti konsolosluk harç bedelleri döneme göre yenilenmektedir. Konsolosluğa şahsen başvuracak kişiler vize işlemlerinden önce güncel İsrail vize ücreti hakkında bilgiyi Konsolosluktan ve İsrail vize işlemlerinde uzman vize danışmanlık firmalarından alabilirler.

İsrail vize başvurusu için vize işlem formlarının dikkatle doldurulması, seyahat amacıyla çelişkili bilgiler içermemesi gerekir. Ayrıca pasaportunda daha önceden bazı Arap ülkelerinin vizesi veya vizeleri bulunan kişiler ancak pasaport değişikliği yaparak başvuru yapabilirler.

Uzun süreli talep edilen İsrail vize ücreti  yılı itibariyle vizenin türüne ve ülkedeki kalış amacına göre değişiklik gösterebilir. Bu konudaki prosedürle ilgili İsrail Konsolosluğu ile doğrudan görüşülerek mülakata girilmesi gerecektir.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsrail vizesi işlemleri İsrail Konsolosluğu vize departmanı tarafından 7 ila 8 iş gününde sonuçlandırılır. Bu süreler tam ve eksiksiz vize belgeleriyle yapılan başvurular içinde geçerlidir. Ayrıca vize sonucunu açıklama yetkisi sadece İsrail Konsolosluğunda olduğu için süreler konsolosluk yetkisi dahilinde uzayabilmektedir. Vize çıkış süresini uzatabilen diğer unsurlar yoğun turizm sezonu, döneme bağlı olarak başvuru yoğunluğunun artması, konsolosluktaki teknik ve benzeri sorunlar olabilmektedir. Vize danışmanlık firmaları Konsolosluğun güncel işleyişi hakkında bilgi alabileceğiniz kurumlardır. Ancak en güncel bilgiye İsrail Başkonsolosluğu ve İsrail Ankara Büyükelçiliği vize departmanlarından ulaşabilirsiniz.

Konsolosluğa şahsen gitme zorunluluğu bulunmadığından, vize işlemlerini üçüncü şahıs ve kurumlar aracılığı ile yapan kişiler vize sürelerine kargo sürelerini ekleyerek başvuru yapmalı, seyahat planlarını ve seyahat tarihine dair detayları bunu dikkate alarak yapmalıdırlar. Bu koşula özellikle İstanbul ve Ankara’da ikamet etmeyen kişiler dikkat etmelidir. İşlemlerini yetki yazısı verdikleri üçüncü şahıs ve kurumlar aracılığı ile yapanlar İsrail vize ücretleri 2023 yılına göre kurumların hizmet bedellerini de dahil etmelidirler.